Montaj çeşitleri

Fotovoltaik sisteminin binaya kurulmasının çeşitli yolları vardır:


Çatı Üstü Sistemi

Evin çatısı eğimli olduğu takdirde,
solar modüllerin çatı üstü ve çatı içi montajı arasında secim yapabilirsiniz. En kullanışlısı çatı üstü montajdır. Modüller çatı örtüsünün üzerine montaj edilir. Bunun için solar modülleri çatı kancalarına sabitlenmiş metal konstrüksiyonlara vidalanır. Çatı üstü montajın avantajı ise çatı örtüsünün sabit kalması ve hala çatıyı izole etmesidir. Bir diğer avantaj da kendiliğinden ara havalandırması/soğutmasıdırÇatı İçi Sistemi

Solar modülleri çatı örtüsünün
seviyesinde montaj edildiği için ve böylece kiremit veya çatı kaplamasının yerini doldurduğundan dolayı en seçkin çözüm çatı içi montajıdır. Böylelikle kiremitin izole işlevini üstlenir.

Kurulumu daha zordur.


 
Membran Çatı


Tarife göre...null
Neden özellikle sizin bir santraliniz olmalı?
Devamını oku »


Düz Çatı


Bu tarz montajda solar modülleri ya en uygun acıda çapraz bir şekilde bir tutucuya sabitlenecek ya da esnek levhalar olarak düz bir şekilde çatıya uygun olarak döşenecek. Pozisyon güneye olan en iyi yönü sağlıyor ve özellikle kurumu çok basit.


Cephe

Seit einigen Jahren ist es auch
Birkaç yıldır PV modülleri bina cephelerine de montaj edilebiliniyor. Özellikle yenileme çalışmalarında veya daha büyük binaların yeni yapımında, Fotovoltaik yararlanma imkânı sunar.Açık Alan

Herhangi bir biçimde sınırsız büyüklükteki alanlarda birleştirilen farklı büyüklükteki solar modül alanı, Fotovoltaik acık alan tesisin temel öğesidir. Fotovoltaik acık alan tesislerine temel neden olarak Ekonomik konular öne sürülüyor. Özellikle standart, uygun fiyatlı üretim ve sabitleme imkanı catı sistemlerine karşın maliyet avantajları sunuyor.